تاریخ : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445
3

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند استعفا کرد

  • کد خبر : 335
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند استعفا کرد

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند استعفا کرد. معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند نامه ی استعفای خود را به سرپرست جدید این سازمان ارائه کرد. در متن استعفای سید علی موسوی چنین آمده است: بسمه تعالی در نظام جمهوری اسلامی، پذیرش مسئولیت به معنای کامجویی از قدرت نیست، بلکه […]

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند استعفا کرد.

معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند نامه ی استعفای خود را به سرپرست جدید این سازمان ارائه کرد.

در متن استعفای سید علی موسوی چنین آمده است:

بسمه تعالی

در نظام جمهوری اسلامی، پذیرش مسئولیت به معنای کامجویی از قدرت نیست، بلکه به معنای قبولی زحمات، خدمت به مردم است.
مقام معظم رهبری

((نامه سپاس و خداحافظی))

سروران عزیز و ارجمندم باسلام و دعای خیر،
آری هر آمدنی، رفتنی در پیش دارد اینک که بعد از قریب ۳/۵ سال تصدی مسئولیت معاونت سرمایه گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند و بعد از چند نوبت پیگیری از جناب آقای دکتر گروسی مدیرعامل محترم سازمان با کناره گیری اینجانب از مسئولیت معاونت موافقت نمودند ضمن تشکر از الطاف ایشان آرزوی سربلندی و عاقبت بخیری و موفقیت برای وی و همکاران سازمان را از خداوند منان خواستارم.
برای برادر عزیزم جناب آقای جبار سالم پور که مسئولیت خطیر معاونت سرمایه گذاری و امور اقتصادی را پذیرفتند، آرزوی بهترین ها را دارم و در جهت موفقیت ایشان از هر گونه مشاوره ای که صلاح بدانند دریغ نخواهم کرد. ((ان شاء ا… بعد از یک استراحت کوتاه بزودی با پتانسیل جدید و تفکرات نوین بار دیگر اگر خداوند مصلحت دانستند برخواهم گشت))

در پایان این دوره از مسئولیتم باید از افراد ذیل تشکر ویژه نمایم؛
۱- ابتدا از اصحاب رسانه و خبرنگاران عزیز از جمله صدا و سیمای مرکز آبادان، خبرگزاری ها و روزنامه ها و پایگاه ها و سایت های خبری و فعالین فضای مجازی و همکاران واحد روابط عمومی سازمان که با انتقادهای سازنده و انعکاس اخبار این معاونت، در گرما و سرما یار و یاور اینجانب و همکارانم بودند تشکر خاص و ویژه نمایم.
۲- از تک تک همکاران عزیزم در بخش های مختلف معاونت از جمله مدیران، روسای ادارت و کارشناسان که در مدتی که در کنار شما به کار مشغول بودم، درس های زیادی آموختم، شما همکاران عزیز که همواره عزمتان در کار جزم بود و دلتان پر از امید و مهربانی و گامهایتان در حرکت، خداوند را شاکرم که بر من منت نهاد تا بخشی از عمر خویش را در جمع با صفا و پرمحبت شما همکاران گرامی سپری کنم از همکاران آبدارخانه و دفتر خصوصا برادر عزیزم عباس ابراهیمی و خواهر ارجمندم سرکار خانم عالمی که بعضا مجبور بودند در این مدت اخلاق تند حرفه ای اینجانب را تحمل کنند، تشکر و قدردانی می کنم و طلب حلالیت.
٣- از چریک پیر و پدر مهربان و مدیر صبور جناب حاج اسمعیل زمانی، اعضای هیات مدیره و همه معاونین سازمان و مدیران زیر مجموعه آنها و مدیران مستقل باید تشکر ویژه نمایم که همیشه در کنارم بودند و با هم افزائی باعث پیشبرد امور این معاونت شدند.
۴- از معاونین محترم دبیر خانه و مدیران زیر مجموعه آنها خصوصا معاونین اقتصادی سابق و حاضر آقایان دکتر افتخاری و دکتر جمالی و همچنین معاونین محترم سرمایه گذاری مناطق آزاد انزلی، ارس، ماکو، چابهار، کیش و قشم که همیشه طرف مشاورت اینجانب بودند هم تشکر ویژه می نمایم.
۵- از ائمه محترم جمعه و فرمانداران محترم، نمایندگان محترم مردم شریف خرمشهر و آبادان در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان محترم سپاه و نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی و مدیران دستگاههای اجرائی و خدمات رسان همکار در دو شهرستان و همچنین روسا و اعضای هیات رییسه اتاق های بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی و اصناف شرستانهای خرمشهر و آبادان هم تشکر می نمایم.

در پایان به پیوست اشاره ای کوتاه به اهم فعالیت ها واقدمات موثری که در طول ۳/۵ سال مسئولیت مستمر معاونت سرمایه گذاری و امور اقتصادی منطقه توسط اینجانب و همکارانم در بخشهای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، رونق تولید و جهش تولید و توسعه صادارت غیر نفتی به عمل آمد را خدمتتان تقدیم می کنم؛
۱- افتتاح و بهره برداری بیش از ۵۰ واحد در شهرکهای صنعتی و خدماتی الی ۳/۵ سال گذشته.
۲- علاوه بر ۵۰ واحد به بهره برداری رسیده، تعداد ۱۵ واحد صنعتی و خدماتی و تجاری دیگر آماده بهره برداری می باشند که ان شاء ا… عن قریب از طریق ویدئو کنفرانس توسط ریاست محترم جمهوری افتتاح خواهند شد. این پروژه ها شامل: پست برق ۴۰۰ مگاوات شرکت فولاد جهان آراء تامین واحد جداسازی هوا (اکسیژن پلان) – پایانه فروش آنلاین بی سیم و با سیم و دستگاه خود پرداز – سردخانه دو مداره ۵۰۰ تنی میهن – برج تجاری اداری وزراء – تولید لامپ LED – طرح توسعه کلید مینیاتوری، لامپ و چراغ پروژکتوری- تولید عطر و ادکلن- تولی فیلتر روغن خودرو- تولی لبنیات و چیپس و پفک- پوشاک و لباس های آتش نشانی.
۳- برگرداندن ۱۵ واحد صنعتی راکد با بیش از ۱۰ سال عدم فعالیت به چرخه تولید.
۴- بهره برداری از ۴ واحد تجاری و خدماتی بزرگ در منطقه.
۵- جذب ۴ سرمایه گذار خارجی از کشورهای چین و ترکیه با سرمایه گذاری فریب ۵۰۰ میلیون دلار طی ۲ سال گذشته علی رغم تحریمهای ظالمانه، که ۲ پروژه آن به بهره برداری، ۱ پروژه با پیشرفت ۸۰ درصد و ۱ پروژه در مرحله خاکریزی می باشند، این پروژه ها در زمینه مینی پالایشگاه – تولید کود و دفع سموم شیمیایی،
تولی فیلتر و همچنین تولید…..
از مواد معدنی.
۶- حمایت همه جانبه از کنسرسیوم ایرانی و چینی جهت ساخت فاز ۲ پالایشگاه و تسهیل امور سرمایه گذاری آنها که منجر به جذب و اشتغال بیش از ۳۰۰۰ نفر گردید.
۷- جذب ۷۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و ۴۷۹ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش های صنعتی، خدماتی و نجاری و گردشگری در مدت ۳/۵ سال مسئولیت اینجانب.
۸- پنج میلیارد دلار ارز آوری برای کشور از طریق صادارت کالا و خدمات از طریق بندر خشک شلمچه و بنادر آبادان و خرمشهر در مدت ۳/۵ سال.
۹- ۷۰۰ میلیون دلار صادارت خدمات و کالاهای تولیدی منطقه به خارج از کشور.
۱۰- قریب یک میلیارد دلار واردات ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در منطقه -که نشان از پویایی صنعت در منطقه می باشد- در مدت ۳/۵ سال مسئولیت اینجانب.
۱۱- قریب ۷۰۰ میلیون دلار ترانزیت خارجی کالاها از طریق منطقه به کشورهای مختلف.
۱۲- استفاده از نیروی انسانی جوان وبومی از بدنه کارشناسی سازمان و انتصاب آنها در مسئولیت های مختلف از جمله: مدیریت گمرک- مدیریت سرمایه گذاری- مدیریت کسب و کارها- مدیریت کار و خدمات اشتغال اداره ثبت شرکتها- اداره شلمچه.
۱۳- تلاش و کوشش و سمت و سوی حرکت معاونت در راستای اساسنامه سازمان و وظایف تعیین شده قانونی و پرهیز از هرگونه سیاسی کاری و پرداختن به امور متفرقه.
۱۴- شفاف سازی و سالم سازی واحدهای تحت پوش معاونت و حذف دلالها و واسطه ها در بخش های مختلف از جمله گمرک منطقه- ثبت شرکتها و واحد کار و اشتغال منطقه.
۱۵- برگزاری همایش تجلیل از صادر کنندگان- صنعتگران- اعزام هیات تجاری از خارج کشور- شرکت در نمایشگاههای بین الملی و برگزاری نمایشگاههای داخلی.
۱۶- تعامل و تفاهم با تشکلها و انجمن های اتاق های بازرگان- صنایع- معادن و کشاورزی و اتاق های اصناف منطقه.

ایام عزت مستدام
ارادتمند شما-سید علی موسوی

لینک کوتاه : http://safayedalat.ir/?p=335

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.